Imi place sa ma plimb seara,in amurg ,prin gradină.Este o liniste de basm ,un miros de verde,un cer in asteptarea stelelor si plantele proaspat udate se rasfată,iar eu ma gandesc…Doamneee,ce frumos este totul!






Imi place sa ma plimb seara,in amurg ,prin gradină.Este o liniste de basm ,un miros de verde,un cer in asteptarea stelelor si plantele proaspat udate se rasfată,iar eu ma gandesc…Doamneee,ce frumos este totul!






Posted in Gradina si gradinuta, Rasaduri
Tagged liniste, seara in gradina



Iar alunul a facut doar turturi



Aschiuta,fericit sa ma vada si sa-l mangai,sare cat il tine…lantul.
Fac pasi prin zapada pufoasa si urme neimportante si efemere,caci ninge intruna…
In acest timp ,in casa,semintele germineaza,iar unele chiar ies la lumina,grabite sa fie vazute…sa vada si ele,pentru intaia data din viata lor,cum este lumea.
Se nasc plantele.Sa traiasca!
Posted in Gradina si gradinuta, Rasaduri
Tagged asteptare, curiozitatea plantutelor, iarna, liniste, nea