In 2047 voi avea 101 ani. Vie sau nu.
As vrea sa ma mobilizez. Dar este ger. As vrea sa schimb mirosul din casa, dar veterinarul nu raspunde. As vrea sa citesc dar am nisip in ochi. As vrea sa -i vad si aud pe copii, deci astept.
Astept.
L.E. acum motanii mei sunt in operatie. Doamne ajuta sa ne fie si noua bine, dupa!






Aschiuta,fericit sa ma vada si sa-l mangai,sare cat il tine…lantul.
Fac pasi prin zapada pufoasa si urme neimportante si efemere,caci ninge intruna…
Se nasc plantele.Sa traiasca!