Noua destinaţie a balconului

Daca voi,  cei care traiti la  bloc,   puteti creste rosii in balcon,  eu de  ce nu as  putea. Este atata caldura si  lumina acolo ca-ntr-un solar din sticla prin care trec doar infrarosiile.

Mi-au ramas cateva fire,  foarte inalte,  de rosii americane (din acelea multe, multe pe fir si mari cat nucile, nu asa de mici ca Cherry ) si Galbene. Galbenele s-au strambat, au un metru lungime si nu puteam sa le  transport sa le dau cuiva, deci a trebuit sa gasesc o solutie. Solutia era jardiniera.

O idee pentru cele 5 fire de  rosii galbene pe care  Ninu zice ca le are de  la   mine ,  el neavand gradina. 

32 Responses to Noua destinaţie a balconului

  1. Pingback: nicăiereA nimănuiA « leneşrĂu's Blog ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.