[…]Se mai spune ca orice candidat care nu minte, nu inseala, nu este ipocrit, nu este din “topor” nu are nici o sansa sa castige alegerile. Se spune ca trebuie sa ai in frunte doar un “tatuc”, un manipulator, un om uns cu toate alifiile. Doar asa reusesti in Romania de azi. Doar asa poti sa fii presedinte.
Voi credeti asta? Sau, mai mult: voi sunteti dispusi sa mai acceptati asta? Mai sunteti dispusi inca 5 ani sa asteptati? Mai vreti sa va uitati in continuare la televizor la aceleasi mizerii? Mai vreti sa fugiti mereu de politica, si poate si de tara, sperand ca minciuna si inselaciunea sa nu va corupa si pe voi?[…]
Citim blogul lui Crin Antonescu.
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Comment *
Name *
Email *
Website
Δ
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.
17 Responses to Eu votez Crin Antonescu