Gătesc păstrăvi

Asta daca-mi spuneti voi cum.Eu ,la mama,nu am gatit decat peste prajit  pane,ori pastravul stiu, din auzite, ca este un peste de calitate si nu merita “stricat” prin prajire la tigaie.Deci,cum sa-l fac sa fie si bun,nu numai miros de peste sa aiba(ca ala nu-mi place).

Astept acum sa veniti cu modul de lucru,va roooog frumos,fiindca la ora 3 pm trebuie sa fie gata,cu tot cu garnitura(???) plus ciorba de salata pe care ma duc s-o culeg (salata) chiar acum. Mai am ciuperci,verzisoare de Bruxelles,migdale,smantana,iaurt si alte cele care se  gasesc in frigider si camara  .

PASTRAVIPrecizez ca stiu sa-i curat,dar nu stiu la care pesti se lasa si capetele si la care nu.

Va    astept o jumatate de ora(acum este 11;30),dar mai trec pe aici si dupa aia.

16 Responses to Gătesc păstrăvi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.