45 de ani de la logodnă

V-am zis numa’asa, daca va uitati pe  19 ianuarie  din anii trecuti, sa nu ziceti ca  nu ne mai amintim; ne amintim, dar  nu mai bem un pahar de vin sau de p’ersica sau de visinata/afinata/zmeurata sau alta ata. 45 de ani si realizam ca e multa vreme de atunci, parc-a fost ieri. O zi cu zapada, cu ger noaptea, cu pisici , o zi ca toate celelalte, doar ca ziua asta e scrisa pe verighetele noastre.O zi pe care o voi impodobi cu flori, cu multe flori frumoase.

Multumesc Lui Dumnezeu ca suntem si ca avem copilul  nostru drag care ne protejeaza mintile, care ne este alaturi si cu care ne bucuram batranetile.

Sa traim pana la mai adanci batraneti!

 

12 Responses to 45 de ani de la logodnă

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.