ARDEI
-semanat in 17 februarie

SI INCEP SA RASARA AZI,26 FEBR.
Jumatatea de ladita, care-a fost sub calorifer sunt rasarite,celelalte mai intarzie.Ca sa vezi ce importanta are caldura!Dar eu nu speram sa rasara asa curand.
——————————————————————————————–
VINETE
I-PANA CORBULUI
SEMANATE IN 9 FEBR.

RASARIT IN 19 FEBR,

ASA ARATA ACUM LA 26 FEBR.

———————————————————————————————-
II.BLACK BEAUTY
SEMANAT LA 16 FEBR
RASARIT LA 25 FEBR.

——————————————————————————————–
III.VINETE ALBE ROTUNDE
SEMANAT 17 FEBR.
RASARIT 26 FEBR.

———————————————————————————————-
IV.VINETE LUIZA

AU RASARIT CU SAMANTA-N CAP.
———————————————————————————————
VARZA BRUXELLES
SEMANATA- 16 FEBR.
RASARITA LA 3 ZILE
ASA ARATA LA 26 FEBR.

———————————————————
FLORI
CREASTA COCOSULUI
SEMANAT- 17 FEBR,
RASARIT –25 FEBR.

Celelalte flori au rasarit anemic,am repetat insamantarea.



Am mai semanat si flori,Lobelia,Creasta cocosului,Impatiens,Panselute albastre,vinete rotunde si albe…toate acestea in cutii de margarina,gaurite.


Aici sunt semintele de rosii pierdute,am scris pe cutie vinete pentru ca mi-era gandul la vinete,erau si ele pe acolo,la uscat si mi-am amintit chiar toata scena de atunci.
Acum trebuie sa vad care necesita rasad,care nu ,plus ca ardeii si vinetele sunt primii la rand.O parte mi le-am cumparat eu,o alta parte mi le-a adus sora mea din America,iar cand m-am intors, sotul meu fusese la Plus unde,cica,gasise seminte sub 1 leu plicul,deci….logic, a luat.
Credeti c-am rezistat tentatiei,mai ales ca astea de la Stars se numesc Luiza?Iar cele cu floricelele lor alaturi Black Beauty?