Doua zile, doua camere…

Ma intreb daca in ritmul asta terminam pana vineri curatenia in toata casa. Dar alt ritm nu mai posed.De ex, azi, in cea de-a doua camera nu am facut nimic eu, am stat in dormitor si m-am odihnit, iar acum o sa ma duc cu pisicii la plimbare. Saracii de ei, incoltiti de lume vie si rea de prin jur, se streseaza intr-un hal ca nici asa, in lesa, nu-i prea mult pentru ei.

E rece, e vant, e nor, e o vreme de stat in casa si citit. De plouat, pe la noi  nu ploua.

20170331_184802

7 Responses to Doua zile, doua camere…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.