Planta are frunzele in picatele si de aceea, pe la noi,ii spunem pastrav si nu stiu denumirea ei adevarata.
L.E.
Adinuca spune:
noiembrie 2, 2009 la 3:08 pm modifică
Este de fapt o begonie, zic eu, mai exact:
Begonia lucernae.


Planta are frunzele in picatele si de aceea, pe la noi,ii spunem pastrav si nu stiu denumirea ei adevarata.
L.E.


Posted in flori
Tagged "pastrav" flori, plante
Da,dupa culesul de sambata.Acum ar trebui culese iar,insa nu vreau bulion din rosii cat roata carului si oricum este prea devreme pentru bulion,dar daca nu vom razbi cu ele asa crude…o sa le si fierbem,ce-om face?




